WYDARZENIE
OPIS
2012-05-23
SPOTKANIE Z RZUTNIKIEM KAROLINA SYPNIEWSKA
"W POSZUKIWANIU EVERESTU... I TYGRYSA BENGALSKIEGO – PODRÓŻE PRZEZ NEPAL I BANGLADESZ" - spotkanie z Karoliną Sypniewską, bydgoszczanką, podróżniczką, pilotką wycieczek, „backpackerką" i organizatorką Bydgoskiego Festiwalu PODRÓŻNICY.

„Zabrała nas w podróż wysoko w Himalaje! Bez przewodnika, w trampkach, kolorowym ponczo i kijku podarowanym przez kobietę pędzącą yaki przez 16 dni trekkując w Nepalu w poszukiwaniu najwyższej góry świata. Opowieści o najbardziej aktywnym miesiącu podczas całej 2 letniej podróży w stronę Australii- czyli rafting, kajaki, zabawy na słoniowym grzbiecie i wreszcie baza Everestu na ok.5500 m n.p.m. W drugiej części prezentacji zaprezentowała najbiedniejszy i najmniej turystyczny kraj Azji płd-wsch- Bangladesz gdzie ponad 160mln ludzi żyje na 2 razy mniejszym obszarze od Polski. Widzieliśmy zdjęcia z plantacji herbaty, bezludne plaże i nieodłączna część podróży- lokalni mieszkańcy.”
2012-05-09
SPOTKANIE Z RZUTNIKIEM PIOTR SUMARA
Zawodowy fotograf, dla którego fotografowanie to sposób na życie.

Gdy zaczynał pracę fotografia była zawodem, którego adepci musieli posiadać szeroką wiedzę z zakresu chemii, optyki i fizyki oraz zdolności artystyczne.

Swoje pierwsze zdjęcia publikował w prasie kiedy jeszcze uczył się tego zawodu.

Karierę zaczynał w typowym zakładzie fotograficznym. Pracował też jako instruktor fotografii w ośrodku kultury i w pracowni fotograficznej dokumentacji naukowej w Akademii Medycznej. Ponadto przez kilka lat uczył fotografii w Ośrodku Dokształcania Zawodowego w Smukale pod Bydgoszczą. Od 1990 roku zawodowo związany z mediami: Gazetą Wyborczą a następnie z Ilustrowanym Kurierem Polskim gdzie pracował do chwili zamknięcia tytułu. W obu wydawnictwach był szefem działów fotoreporterów.
Kiedy pod koniec lat 90 nastąpiła gwałtowna tabloidyzacja gazet stwierdził że nie nadaje się na paparazzi i zajął się fotografowaniem sportu. Od 1999 roku współpracuje z Przeglądem Sportowym a od siedmiu lat jest oficjalnym fotoreporterem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) na Polskę.
Poza sportem robi zdjęcia przyrody i zdjęcia lotnicze. Jest zdeklarowanym przeciwnikiem wszelkiej ingerencji w zdjęcie i kreowania rzeczywistości poprzez wyreżyserowanie sytuacji w celu uzyskania lepszego efektu w gazecie czy na portalu.
Jeśli się coś nie wydarzyło to zdjęć też nie ma.

Serdecznie dziękujemy za przybycie.
2012-05-07
SPRING EDITION
Spring Edition to wystawa pt. "Smak zwycięstwa".

Tytuł jest tak szeroki jak spektrum nadesłanych prac. Dla każdego z nas zwycięstwo jest czymś innym, jest tyle opcji i spojrzeń ile jest osób. Ale jedno jest pewne zwycięstwo smakuje najlepiej, gdy możemy się nim podzielić z innymi.
Dlatego serdecznie zapraszamy na wystawę prac zorganizowaną w Coffee Photo.

W drodze konkursu wyłoniliśmy trzech laureatów i jedno wyróżnienie.

1 miejsce Paweł Skraba
Zdjęcie zrobione sierpniu 2011 w Barcelonie podczas Radości Katalończyków po zdobyciu Superpucharu Hiszpanii

2 miejsce Tymon Markowski
Zdjęcie zrobione podczas awansu Zawiszy Bydgoszcz do I ligi . W ostatnim meczu sezonu bydgoszczanie do przerwy przegrywali 0:1 Czarnymi Żagań, a na domiar złego z Zielonej Góry napływały informacje o kolejnych bramkach dla GKS Tychy, bezpośredniego rywala który mógł jeszcze wyprzedzić Zawiszę. W drugiej połowie padły jednak dwa gole dla gospodarzy i po końcowym gwizdku cały stadion oszalał z radości. Wszyscy śpiewali i tańczyli z radości, a murawa zalana została szampanem.

3 miejsce Piotr Ziółkowski
Zdjęcie przedstawia Dawida „Dziki” Januszewskiego po zwycięskiej walce z Filipem Czarneckim podczas pierwszej gali MMA Bydgoszcz - Toruń, która odbyła się w bydgoskiej Łuczniczce 1 października 2011 roku

Wyróżnienie otrzymał Jarek Kowalski za zdjęcie żółwi w ogrodzie zoologicznym.

Serdecznie gratulujemy
2012-05-07
Wystawa autorska Rafał Glonek
Rafał Glonek, z wykształcenia prawnik, a z zamiłowania podróżnik, fotograf i pilot wycieczek.

Od siedmiu lat regularnie odwiedza kraje Azji, w których spędził łącznie ponad 3 lata.
Birmę gdzie był już 28 razy uważa za jeden z najpiękniejszych zakątków świata.
Organizuje wyprawy fotograficzne do Azji, publikuje w prasie podróżniczej a ponad 7 tysięcy zdjęć z 9 krajów tego kontynentu prezentuje na swojej stronie internetowej nomadtravel.pl